Pasjans i jego najlepsze odmiany

 

Pasjans to gra, w którą chyba grał każdy, a nawet jeśli nie, to z pewnością każdy o niej słyszał. Pasjans dostępny jest w wielu różnego typu odmianach, dzięki temu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jakie dokładnie rodzaje solitaire są dostępne? Gdzie możemy pograć bezpiecznie w pasjansa? Podpowiadamy!

Pasjans – co to za gra i dla kogo?

Pasjans jest grą karcianą rozgrywaną w pojedynkę. Tradycyjną partię rozgrywa się 52 kartami, czyli jedną talią kart. Karty rozkłada się w 7 kolumnach, wierzchnia karta każdej kolumny jest odkryta, inne karty są zakryte. Pozostaje jeszcze 24 karty, które tworzą tzw. stos rezerwowy. Z kolei nad rozdanymi kartami znajdują się cztery pola bazowe i naszym zadaniem jest je odpowiednio wypełnić kartami tego samego koloru.

Co ważne, pasjanse układać może każdy, kto tylko będzie chciał. To gra odpowiednia dla wszystkich – nastolatków, osób dorosłych oraz seniorów. Płeć tutaj nie ma żadnego znaczenia, bo pasjans może zapewnić dużo dobrej zabawy zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Z pewnością ta rozgrywka przypadnie do gustu osobom, które preferują gry logiczne.

Pasjans jednak nie jest typową łamigłówką, nad którą można posiedzieć, by ją zakończyć sukcesem. Ta gra jest nieprzewidywalna, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak rozłożą się karty oraz czy uda nam się zakończyć rozdanie sukcesem. Dzięki temu gra nigdy się nie nudzi, ciągle dostarcza nowych wrażeń i zapewnia rozrywkę na wiele godzin.

Najpopularniejsze odmiany pasjansa

Duża popularność solitaire sprawiła, że grę zaczęto modyfikować i wprowadzać jej coraz nowsze wersje. Obecnie pasjans doczekał się wielu różnego typu odmian, w które możemy grać bez końca. Wśród nich znajdziemy kilka, które w szczególny sposób wybiły się na tle innych. Co to za odmiany pasjansa?

Największą popularnością cieszy się pasjans pająk, czyli gra, w której rozgrywka odbywa się na 104 kartach (2 taliach kart). Grając w pasjans pająka, musimy ułożyć wszystkie karty w ośmiu kolumnach w kolejności od króla do asa. Po skompletowaniu całej kolumny zawierającej karty tego samego koloru zostaje ona zdjęta ze stołu.

Jednak na tym nie koniec, wśród najpopularniejszych odmian pasjansa wymienia się również pasjans freecell, pasjans klondike, jak również pasjans piramida. Spotkać można także pasjansa skorpiona oraz pasjansa kulki.

Pasjans online za darmo

Tradycyjne pasjanse to gry z wykorzystaniem talii kart. Jednak taki pasjans nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującymi graczami. Chcąc zapewnić wszystkim graczom możliwość opanowania do perfekcji zasad pasjansa, zaczęto tworzyć do gry specjalne programy oraz aplikacje. Można je pobrać bezpośrednio na swoje urządzenie, lecz to zawsze wiąże się z ryzykiem dodatkowego obciążenia pamięci wewnętrznej, która nie oszukujmy się, często bywa i tak przepełniona. Dlatego na tym nie koniec propozycji, pasjans pająk czeka na nas również online.

Co to oznacza? Aby pograć w pasjansa, wcale nie musimy pobierać programów, czy aplikacji. Zbędna jest również talia kart. Jedyne czego potrzebujemy to urządzenia zapewniającego stałego połączenia z Internetem. Pasjans – http://www.click2edu.pl/pasjans-online/ dostępny jest na portalu internetowym i grać możemy w niego, kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę. Co ważne, portal internetowy zapewnia darmowego pasjansa, co jest jednoznaczne, z tym że za granie nie zapłacimy ani grosza.

Gdzie możemy pograć bezpiecznie?

Dostępność solitaire w sieci oczywiście nie oznacza, że grać możemy w dowolnym miejscu. Wciąż jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa, jakie skrywają się w sieci. Jednak istnieje skuteczny sposób, by się przed nimi ochronić – wystarczy układać pasjanse na godnych zaufania witrynach.

Dlatego, gdy będziemy chcieli pograć sobie w pasjansa i przy tym nie martwić się o swoje bezpieczeństwo wchodźmy na stronę www.click2edu.pl. To jedyna godna zaufania strona, na której czeka na nas darmowy pasjans oraz wiele przydatnych informacji, w tym również o tym, jak grać w pasjansa, czy pasjans pająk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *